THE SOUND PROJECT to zespół, który oscyluje w klimatach jazzowo-popowych. W repertuarze grupy, można usłyszeć COVERY znanych utworów w poruszających, autorskich aranżacjach oraz twórczość własną.

THE SOUND PROJECT ma bogate dośwadczenie koncertowe. Zespół sprawdza się zarówno na dużych kameralnych imprezach jak i w średnich czy niewielkich klubach. Poziom gwarantowany jest obyciem muzycznym grupy. Tworzą ją bowiem profesjonalni muzycy, udzielający się w wielu projektach muzycznych i grający na wielu scenach.

sklad Grzegorz Sycz

name Grzegorz Sycz

Grę na perkusji rozpoczął już w wieku 4 lat. Pierwszy profesjonalny koncert zagrał mając zaledwie 10 lat. Jako czternastolatek wziął udział w międzynarodowym festiwalu "Solo Duo Trio" w Krakowie.

Jako lider grupy wystąpił wtedy przed Tomaszem Stańko. Uczęszczał do Konserwatorium Franza Zichlera w Wiedniu oraz do Konserwatorium Franza Schuberta w Wurzburgu (Niemcy), jest też absolwentem Folkwang Hochschule Essen. Miał zaszczyt uczyć się od takich artystów jak: JOJO Majer, Gin Jackson, Scip Duddley, Spere Karas, Thomas Alkier.

Spotykał się na scenie z takimi muzykami jak: Marcus Miller, Franz Hautzinger, Chris Bajer, Thomas Hufschmid, Angus Tomas Bangus, John Sparks, Peter Salentin, Peter Strunzi, Eric Richard, Joanne Bell, Peter Herborn, Axel Knapmaier, Gilda Razzani, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Cudzich, Jarosław Śmietana, Paweł i Krzysztof Ścierańscy, Leszek Żądło, Karol Wait, Leszek Szczerba, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Janusz Mackiewicz, Leszek Dranicki, Zbigniew Wagehaupt i wielu innych.

powrót